Simona Pavlicová, kandidátka Zelených do parlamentu
Články a texty z tisku
Seznam článků

Autorské články

Články z tisku k politické situaci

Krajská rada zelených ve Frýdku-Místku dnes bude řešit spory svých regionálních členů
[Autor: Jan Král, Titul: Lidové noviny, Datum: 17. května 2006]

Rvačka vyhrotila spor zelených

OSTRAVA - Rvačka a vzájemné spory členů Strany zelených stále více poznamenávají předvolební dění v Moravskoslezském kraji. Dnes se má na své mimořádné schůzi sejít krajská rada strany ve Frýdku-Místku, která se bude situací ve straně zabývat.

„Nejde o žádné hádky. Volební tým jede. Scházíme se a pracujeme,“ snaží se charakterizovat současnou situaci ve straně lídr Moravskoslezského kraje Věra Jakubková. Její muž Zdeněk je přitom obviňován z toho, že na schůzi volebního štábu na konci minulého týdne napadl a zbil třiatřicetiletého pedagoga Jiřího Blahutu. Ten je současné době na nemocenské a v pátek má jít na kontrolu k lékaři.

„Jím léky proti bolesti a je mi stále špatně. Bolí mne pohmožděný hrudník a špatně se mi pohybuje,“ svěřil se včera LN Blahuta, který je na kandidátce zelených na posledním místě. Blahuta předpokládá, že lékaři mu v pátek nemocenskou prodlouží. Pokud bude na nemocenské déle než týden, stane se Zdeněk Jakubka podezřelým ze spáchání trestného činu. Dosud rvačku řeší policie jako přestupek.

Omluva: Řešení, které jsem zvolil, je mužsky hloupé

Jakubka zveřejnil na internetových stránkách svoji omluvu: „Jsem muž a řešení, které jsem zvolil, je mužsky hloupé,“ píše Jakubka. Na druhé straně popírá, že by Blahutu uhodil, nebo mu vyhrožoval zabitím. „Takovou omluvu nepřijímám,“ řekl včera LN napadený Blahuta.

S tím, že volební tým jede a ve straně nejsou žádné hádky, nesouhlasí například advokátka Simona Pavlicová, která je na čtvrtém místě kandidátky. „Chování jedničky kandidátky a jejího muže je krajně neslušné a v rozporu s dobrými mravy. Občané se mne ptají a vyjadřují podiv, co je ta paní Jakubková zač, zda nemáme schopnějšího lídra,“ říká Pavlicová.

Odhaluje tak konflikt uvnitř Strany zelených na Ostravsku. Původně totiž byla jedničkou kandidátky Eva Holubová z Českého Těšína. Jako jedna z mála na kandidátce měla zkušenost s politikou: Byla za zelené v minulém volebním období radní v Českém Těšíně. Na příkaz pražského vedení však byla Holubová sesazena na druhé místo, jako ostravskou jedničku si v Praze vybrali vedoucí středisek ekologické výchovy Věru Jakubkovou.

Jakubková není ani členkou strany. Z emailu Evy Holubové pak došel letos v březnu některým médiím dopis, ve kterém si Holubová stěžovala na nedemokratické jednání pražského centra a dožadovala se platnosti původní kandidátky. Později své autorství popřela a uvedla, že vše musel někdo zfalšovat včetně její počítačové adresy. Trestní oznámení na neznámého a počítačově jistě zdatného falzifikátora však odmítla podat.

Program dnešního jednání? Pro většinu lidí tajemství

O čem dnes bude vedení krajského výboru jednat? O tom Jakubková neví. „Program neznám, zeptejte se paní Holubové,“ odpovídala včera. Dodala, že je nyní hodně vytížená a že se bude snažit na jednání dorazit. Eva Holubová nebyla k zastižení. Ve firmě, kde pracuje, tvrdili, že je na služební cestě v zahraničí a spojit se sní bude možné až dnes. Vedení Strany zelených nemá zájem, aby se konflikt šířil. Předseda strany Martin Bursík se již dříve snažil potyčku mezi kandidátem a manželem lídryně odbýt tím, že se to občas chlapům stává. „Praha je daleko a oni nevědí, co se přesně stalo Nikdo z vedení se mne ale zatím ani na nic neptal,“ říká Jiří Blahuta, toho času na nemocenské.

Věra Jakubková diplomaticky naznačuje, že ve straně jsou kandidáti Strany zelených a pak „paní Pavlicová, pan Blahuta a zmatek kolem nich“. Pavlicová si podle některých členů strany dělá vlastní kampaň, některé rozhořčil její předvolební letáček s jednoznačným vzkazem: kroužkujte Simonu! Ta naopak stranické snahy o zamezení kritiky politiky zelených či předsedy Bursíka z vlastních řad nazývá reminiscencemi komunistické minulosti.


Další články

Články z tisku

Politické články (klikni pro zvětšení nebo detail článku)

Idnes o rvačce: článek a diskuze

Simona Pavlicová na NP - komentář k posledním zeleným událostem a diskuze

Simona Pavlicová v LN - zkrácený komentář a diskuze

Ondřej Neff na NP: článek a diskuze

Simona Pavlicová na NP: článek a diskuze

Blesk o rvačce: článek a foto

Novinky o rvačce: článek a diskuze


klikni pro zvětšení nebo detail článku
klikni pro zvětšení nebo detail článku
klikni pro zvětšení nebo detail článku
klikni pro zvětšení nebo detail článku
klikni pro zvětšení nebo detail článku
klikni pro zvětšení nebo detail článku
klikni pro zvětšení nebo detail článku
klikni pro zvětšení nebo detail článku
klikni pro zvětšení nebo detail článku
klikni pro zvětšení nebo detail článku
klikni pro zvětšení nebo detail článku
klikni pro zvětšení nebo detail článku
klikni pro zvětšení nebo detail článku
© Mgr. Simona Pavlicová, www.simonapavlicova-ak.com